Шансовета на Ню Йорк за плейофите получиха сериозен удар, след като тимът загуби от Кливланд със 100:106 у дома и така серията му от 8 поредни победи приключи.

С успеха Никс щеше да се приближи още повече до Атланта в битката за 8-ата позиция в конференцията, но сега разликата между двата състава остава сериозна – 29-41 за Ню Йорк срещу 31-37 за Хоукс.

Още по-неприятното в случая е, че това бе мач, който тимът от Голямата ябълка трябваше да спечели, след като водеше със 17 точки през първото полувреме. На почивката преднината бе 15, но след това Кавалерите се разиграха, като през второто повреме стрелбата им от игра бе невероятните 77%.

Кармело Антъни пропусна и 5-те си опита от полето в последната част за домакините, чиито аванс бе заличен след отлична игра на Джарет Джак за гостуващия състав.

Гардът се отчете с 31 точки за Кливланд, който дръпна със 102:96 по-малко от 2 минути преди края. Домакините реализираха 4 поредни точки, но Джак ги отказа с точен изстрел от средна дистанция 24 секунди преди края.

Останалите резултати: Торонто – Атланта 96:86, Минесота – Финикс 120:127 (Слънцата наваксаха изоставане от 22 точки във втората четвърт), Сакраменто – Милуоки 124:107, Денвър – Вашингтон 105:102, Далас – Бруклин 104:107 (прод), ЛА Лейкърс – Орландо 103:94.