След два слаби мача, в които стрелбата му бе общо 8 от 24, Стеф Къри реши, че е крайно време да се върне към обичайното си състояние и Маями си изпати.

Гардът на Голдън Стейт наниза 40 точки, от които 8 тройки и изведе отбора си до победа със 114:97 във Флорида, която бе шеста поред за калифорнийци.

«Просто бях в добър ритъм. В началото получих няколко добри заслона, чувствах се добре и дори и при опитите, които пропусках смятах, че ще вкарам» заяви Къри, който приключи с показатели от 11 от 18 от игра.

Крайният резултат в мача обаче определено заблуждава, защото двубоят бе оспорван до средата на последната част, след като преди това във втората Горещите дори водеха с 16 точки.

Лидерът на Уориърс обаче не можеше да бъде спрян и след като тимът му заличи изоставането си още до почивката, в последните минути се оказа по-стабилен, докато домакините не вкараха нито един кош от игра в последните 9 минути. Серия от 14 поредни точки направи резултата 107:95 за Голдън Стейт по-малко от 3 минути до сирената и всичко бе ясно.

Клей Томпсън помогна с 24 точки за успеха, който подобри баланса на отбора до 11-2, с което той е втори в Западната конференция. Крис Бош вкара 26 точки за Маями, който е с показатели 8-7 като загуби 5 от 9-те си домакинства до момента.

Останалите резултати от деня: Уошингтън – Атланта 102:106, Милуоки – Детройт 98:86, Ню Орлийнс – Сакраменто 89:99, Денвър – Чикаго 114:109 (Дерик Роуз игра само 10 минути заради нова мускулна травма, а Нъгетс записа 5-и пореден триумф и се подобри до 7-7).