Без плеймейкъра си Ражон Рондо Далас поведе с 12 точки след първата четвърт при визитата си в Атланта и феновете на Маверикс бяха оптимисти за крайния изход.

Оказа се обаче, че нещата са различни и водени от Денис Шрьодер, завършил със 17 точки, Ястребите направиха обрат и спечелиха със 104:87.

Рондо бе наказан от отбора, след  като в предишната среща се скара с треньора Рик Карлайл и двамата размениха реплики. Сега наставникът обяви, че всичко е забравено и баскетболистът ще стартира срещу Бруклин в събота.

Заради травми мачът пропуснаха още Тайсън Чандлър и Чандлър Парсънс и това се оказа твърде много. Решаваща за обрата се оказа третата част и серията от 13 поредни точки за домакините, които спечелиха периода с 30:15 и дръпнаха със 77:68 преди последната четвърт.

Още петима играчи на домакините завършиха с двуцифрен актив, а умората си каза думата за тексасци, като Дирк Новицки се отчете само с 4 точки, играейки 5-ия си двубой за 7 дни.

Победата подобри баланса на Атланта до 45-12, докато Маверикс са с 39-21, но са твърдо в зоната на плейофите.

Останалите резултати: Бостън – Ню Йорк 115:94, Орландо – Маями 90:93 (прод), Ню Орлийнс – Бруклин 102:96, Чикаго – Шарлът 86:98, Милуоки – Филаделфия 104:88, Хюстън – ЛА Клипърс 110:105, Юта – ЛА Лейкърс 97:100, Денвър – Финикс 96:110, Портланд – Сан Антонио 111:95, Сакраменто – Мемфис 102:90.