Баскетболните национали на България започнаха със загуба в европейските квалификации, след като отстъпиха с 69:79 при гостуването си в Украйна.

Домакините изиграха силно първо полувреме, след което поведоха с 42:25 и до голяма степен си осигуриха успеха.

След третата четвърт разликата остана солидна, като бе 16 точки преди решителния период. В него играчите на Любомир Минчев само направиха поражението си по-почетно, след като домакините пуснаха резервите, водейки с 21 точки в средата на периода.

Украинците вкараха 50% от стрелбите си от игра срещу само 40% за българския тим, откъдето дойде и предимството им, тъй като българите стреляха 66 пъти срещу 56 за съперника.

Чавдар Костов реализира 16 точки, а Александър Янев добави 15. Александър Везенком нямаше ден в стрелбята и остана само с 9 точки, като от игра бе едва 3 от 10.

В следващия си мач българите ще приемат Словения в събота в Ботевград. Другият тим в групата е Косово.