Дуейн Уейд и Чикаго Булс задълбочиха проблемите в Кливланд, след като нанесоха третата поредна загуба на шампионите, печелейки със 111:105 у дома.

Гардът се отчете с 24 точки срещу стария си приятел, а като цяло Биковете бяха страшно балансирани, тъй като Джими Бътлър вкара 26, Тадж Гибсън добави 23 и 11 борби, а Ражон Рондо завърши с трипъл-дабъл след 15 точки, 12 асистенции и 11 борби.

„Трябва да излезем от празничното си настроение и да започнем  да играем както трябва. Това е нов сезон, всеки иска да ни победи и е необходимо да го разберем“ заяви Джеймс след третата поредна загуба на шампионите.

Преди мача той се появи с екип на бейзболния Чикаго Къбс, който наскоро стана шампион след епична битка с Кливланд Индианс и така спази облог с Уейд.

Една от основните причини да триумфа на Биковете бе доминацията им в подкошието, откъдето те реализираха цели 78 точки. В борбата също статистиката е категорична – 49-33, което нямаше как да не окаже влияние.

Домакините изиграха силна трета част, след която поведоха с 8 точки, а след това имаха отговор всеки път, когато Кавалиър опитваха обрат. Никола Миротич блокира стрелба на Ървинг малко повече от минута преди сирената, което също бе важно.

Джеймс завърши с 27 точки и 13 асистенции, Ървинг добави 20, а гостите стреляха цели 54% от игра, но загубиха и влошиха показателите си до 14-5. Биковете пък се подобриха до 11-7.

Останалите резултати: Филаделфия – Орландо 88:105, Бостън – Сакраменто 97:92, Торонто – ЛА Лейкърс 113:80, Ню Йорк – Минесота 118:114, Ню Орлийнс – ЛА Клипърс 96:114, Атланта – Детройт 85:121, Сан Антонио – Уошингтън 107:105, Денвър – Хюстън 110:128.