Кайри Ървинг и ЛеБрон Джеймс не допуснаха нова изненада, въпреки че баскетболистите на Бостън Селтикс дадоха сериозен отпор на фаворита. След 112:99 Кливланд поведе с 3-1 в серията и може да приключи нещата още в следващия двубой, който ще бъде в залата на Келтите.

Гардът бе фантастичен, въпреки че игра с болки в левия глезен. Ървинг завърши с 42 точки, като вкара 19 за по-малко от 5 минути в един момент и 33 за 19. „Той просто е специален. Просто бе приятно да мога да го гледам какво прави“ заяви Джеймс, който завърши с 34 точки, но имаше проблеми с натрупани нарушения.

Кавалиърс реализираха невероятните 71% от стрелбите си през второто полувреме, а като цяло в мача успеваемостта им бе изключителните 60%. Бостън водеше с 16 точки в средата на втората четвърт и с 10 на почивката, но в третата част обратът бе факт след 40:23 и изумително представяне на Ървинг, който за 4:48 минути направи 6 пробива, вкара 2 тройки и наказателен удар, макар да навехна глезена си в един момент.

В последната четвърт Бостън все още бе близо при 97:103, но 7 поредни точки на ЛеБрон окончателто решиха всичко. Кевин Лав също бе полезен със 17 точки и 17 борби.

Ейвъри Брадли отбеляза 19 точки, а Джей Краудър добави 18 за Бостън, който обаче загуби и борбите с 29-37 и допусна 16 точки при бърза атака, като от своя страна вкара едва 4.