Байерн Мюнхен разглоби Виктория Пилзен с 5:0 в двубой от група "D" на Шампионската лига, който се игра пред една врата на стадион "Алианц Арена".

Европейският клубен първенец доминираше изцяло и пропусна да разгроми своя опонент с двуцифрен резултат. Най-силният футболист на чехите бе вратарят им Козачик.

Байерн се оттегли на почивката с крехък аванс от два гола, благодарение на головете на Рибери от дузпа и Давид Алаба. След час игра Рибери се разписа отново след солова акция, а после влезлият секунди преди това на терена Марио Гьотце асистира на Бастиан Швайнщайгер. В добавеното време Гьотце оформи крайния резултат след пас на Робен.

След убедителната победа Байерн Мюнхен събра 9 пункта и остава на върха в групата, докато Виктория е на дъното, без нито една спечелена точка.

Срещата стартира с моментален натиск на баварците. Давид Алаба отправи силен удар от пряк свободен удар, след който вратарят на гостите Козачик изпусна топката, но бранител успя да изчисти. После ван Буйтен засече топката след центриране от корнер, но в аут.

Франк Рибери проби по лявото крило и чукна към Тони Кроос, чийто точен удар от движение с левия крак затрудни Козачик, а веднага след това Манджукич прехвърли вратата, засичайки с глава.

Великолепно центриране на Рафиня към Марио Манджукич даде възможност на хърватина да свали с глава към Робен на далечната греда, но крилото не успя да засече топката в точния момент.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Франк Рибери проби по страхотен начин в наказателното поле, разминавайки Резник, но стражът на гостуващия отбор улови шута с левачката на французина.

Тони Кроос получи топката на свободно пространство след опит на Байерн да "дръпне" противника малко по-напред и германецът моментално разтегли вляво към Давид Алаба, който заложи на топовен шут, но право в ръцете на Козачик.

В средата на първото полувреме дойде ред и на Филип Лам да опита късмета си, но универсалният футболист на мюнхенци не бе настроил мерника си.

Малко след това Ариен Робен бе спънат от Хубник в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Франк Рибери застана зад топката и реализира дузпата, въпреки че вратарят на Виктория хвана ъгъла.

Европейският първенец продължи да атакува - Рибери изведе Манджукич в наказателното поле с великолепен диагонален пас, след който хърватинът елиминира защитник и би с левия крак, но Козачик спаси, избивайки в корнер.

Робен изпълни ъгловия удар и от границата на малкия пеналт Даниел ван Буйтен нанесе плътен удар с глава, но отново стражът на гостите парира.  След това Робен би силно от дистанция, но право в ръцете на Козачик.

В 37-та минута Швайнщайгер копна към Манджукич, който свали с глава към Давид Алаба. Австриецът си пое с гърди, след това чукна топката с коляно и завърши атаката с точен удар с десния крак, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Натискът на мюнхенци бе безмилостен и не спираше в нито един момент. Робен първо финтира защитник и се опита да намери свой съотборник в малкия пеналт, но Резник спаси пред голлинията. След това холандецът нанесе силен удар с глава, но Козачик спаси за пореден път.

Точно вратарят на чехите спаси тима си от ново попадение, когато успя да избие с върха на пръстите си топовния изстрел на Тони Кроос извън наказателното поле.

Баварците видимо понамалиха оборотите след почивката. Едва десетина минути след паузата се стигна до първата опасност през второто полувреме. Франк Рибери пусна към Швайнщайгер, но шутът на германеца профуча покрай дясната греда.

Манджукич вкара топката след пас на Рибери близо до голлинията, но попадението бе правилно отменено заради тънка засада.

В 61-та минута обаче Байерн направи разликата в резултата класическа, при това след изключително красива атака. Робен "хвърли" прекрасен пас към Робен, който можеше да шутира, но пусна вляво към Рибери. Французинът размина Резник с лекота и копна топката над клекналия Козачик.

Само три минути след това Байерн стигна до четвърто попадение. Влезлият като резерва Марио Гьотце записа светкавична асистенция, подавайки в наказателното поле към Швайнщайгер. Последният се завъртя и завърши с кинжален изстрел с левачката.

Бурното темпо продължаваше - Робен задържа и вместо да подаде вляво към Швайни, намери Рибери вдясно. Французинът пусна към Гьотце, чийто великолепен техничен удар кацна на напречната греда.

Гьотце можеше да запише нова асистенция, след като негово остро центриране отляво бе засечено с глава от появилия се на игрището Клаудио Писаро. Топката обаче бе насочена в ръцете на Козачик. После Кроос би встрани от целта.

Десетина минути преди края на редовното време Гьотце отново показа чудесен поглед върху играта, слагайки топката на крака на Робен. Холандецът обаче не я нацели, намирайки се в удобна позиция за стрелба от седем метра. После Томас Мюлер стреля неточно.

В 89-тата минута Гьотце центрира за пореден път, но стражът на Виктория спаси удара с глава на Швайнщайгер. В добавеното време на срещата Ариен Робен центрира в наказателното поле, където Марио Гьотце овладя майсторски пред погледа на Райторал и разстреля направилия силен мач Козачик.

Секунди след това вратарят на гостите отрази удар на Клаудио Писаро, като това бе и последното положение в срещата.

Байерн Мюнхен - Виктория Пилзен  5:0

1:0  Франк Рибери - 25', дузпа

2:0  Давид Алаба - 37'

3:0  Франк Рибери - 61'

4:0  Бастиан Швайнщайгер - 64'

5:0  Марио Гьотце - 91'

Байерн: Нойер, ван Буйтен, Контенто, Рафиня, Алаба, Лам (Гьотце - 63'), Швайнщайгер, Кроос, Робен, Рибери (Мюлер - 67'), Манджукич (Писаро - 71')

Виктория: Козачик, Цисовски, Хубник, Лимберски (Коваржик - 74'), Резник, Прохазка, Хорват (Дурис - 62'), Хорава, Петржела (Текл - 85'), Райторал, Колар