Байерн Мюнхен съсипа Шалке, но го победи само с 5:1 в дербито на 23-ия кръг в германската Бундеслига, което се игра на стадион "Алианц Арена". Така гостите бяха разгромени за втори път тази седмица, след фиаското срещу Реал в ШЛ.

Шампионите разпиляха своя съперник и още на почивката имаха категоричен аванс от четири попадения, след като откриха резултата още в третата минута чрез Давид Алаба. На два пъти после се разписа Ариен Робен, а едно попадението добави Марио Манджукич.

След почивката Байерн видимо намали оборотите и Рафиня спаси честта на Шалке, вкарвайки си автогол. Това ядоса баварците, които натикаха противника си в наказателното му поле. Близо четвърт час преди края Робен оформи своя хеттрик, вкарвайки от дузпа, като минута преди това Пападопулос получи червен картон.

Байерн събра 65 точки след 15-тата си поредна победа в Бундеслигата и вече води точно с 20 пункта на втория Борусия Дортмунд. Шалке е четвърти с 41 точки.

Байерн натисна своя съперник и още в първите секунди Ариен Робен отправи бомбен удар, намерил тялото на съперников футболист. После домакините стигнаха до пряк свободен удар през наказателното поле на своя съперник. Алаба изпълни с левия крак, топката се отби от главата на Нойщедтер и матира Ралф Ферман - 1:0!

Момчетата на Пеп Гуардиола натикаха своя опонент в неговата половина и притежанието на топката бе близо 80% в полза на европейския и световен клубен първенец.

Точно преди да изтече четвърт час игра Байерн нанесе своя втори удар, като "миньорите" сами успяха да вкарат вълка в кошарата. Пред наказателното поле на Шалке трима футболисти на тима не се ориентираха добре и Манджукич подаде към Робен в наказателното поле. Холандецът копна над Ферман и удвои аванса на своя отбор.

В средата на първата част интригата се изпари окончателно, защото Байерн заби трети гол. Давид Алаба центрира отляво и на границата на малкия пеналт Марио Манджукич надскочи централните защитници Матип и Пападопулос, нанасяйки плътен и прецизен удар с глава.

Малко след това крахът на Шалке стана пълен. Защитата на гостите се пропука за пореден път и Рафиня свали с глава към Робен. Крилото нахлу в наказателното поле и с двама бранители на гърба си нанесе точен диагонален удар с левачката, вкарвайки втория си гол в срещата.

Половин час след началния съдийски сигнал Тони Кроос отправи страхотен снаряд от пряк свободен удар, но Ферман улови. После Робен опита да оформи своя хеттрик, но би над напречната греда. Въпреки стряскащата си преднина Байерн не спираше да атакува и буквално не даваше възможност на своя грохнал опонент да си поеме глътка въздух.

Рафиня навлезе в наказателното поле и хитро върна към Марио Манджукич, чийто удар от седем метра бе спасен с крак от падналия на земята Ферман. После Матип блокира удар на хърватина отблизо. Въпреки допуснатите четири гола вратарят на Шалке бе най-добрият футболист в редиците на "кралско-сините".

Донякъде реферът Йохен Дреес се смили над гостуващия тим, когато подмина очевидна дузпа. Марио Гьотце свали с глава в наказателното поле и там влезлият малко по-рано като резерва Кристиан Фухс спря полета на топката с две ръце...

Минути по-късно точно Фухс се опита да изненада Мануел Нойер със силен шут от пряк свободен удар, но най-добрият вратар в света за 2013 година изби. След изпълнението на корнера Нойер първо отрази удара от близо разстояние на Фарфан, а после спаси свирепия снаряд на Хьоведес от 25 метра.

Веднага след почивката Кевин-Принс Боатенг би неточно с глава, но в момента на удара полузащитникът отново показа мръсните си номера, когато заби лакът в главата на Хави Мартинес. Всички футболисти на Байерн без изключение обградиха своя съотборник, за да разберат какво е състоянието му. Все пак испанецът успя да продължи участието си в мача.

Юлиан Дракслер най-после показа, че е част от мача, когато финтира Бастиан Швайнщайгер по фланга. Дракслер върна към Клаас-Ян Хунтелаар, който стреля силно от движение, но много неточно.

В 64-тата минута гостуващият тим стигна до корнер, след изпълнението на който Рафиня си вкара автогол от десетина метра. Това разгневи баварците, които отново рязко вдигнаха оборотите и вратаря на Шалке Ферман се оказа мишена на последвалите "бомбардировки".

Първо Марио Манджукич нанесе страхотен удар с глава след центрирането отляво на Алаба, но стражът на "миньорите" изби по прекрасен начин. После Робен върна към Швайнщайгер, чийто техничен шут също бе спасен. Тиаго Алкантара опита късмета си с удар извън наказателното поле, но той бе спасен. После Ферман отново отказа Манджукич.

Четвърт час преди края на редовното време Боатенг върна слабо към вратаря си и Пападопулос спъна Манджукич, получавайки червен картон. Ариен Робен изпълни отсъдената дузпа и оформи своя хеттрик, вкарвайки в горния ляв ъгъл.

В следващите минути Тони Кроос опита два бомбени изстрела от дистанция, но и в двата случая нацели тялото на съперников футболист. Робен пробва да мушне четвърти гол, но би покрай лявата греда и веднага след това бе заменен, обирайки овациите на феновете по трибуните.

Пет минути преди края на мача Рафиня центрира отдясно и Марио Манджукич нанесе великолепен ножичен изстрел, спасен от най-добрия играч на Шалке в мача Ралф Ферман. След това Алаба шутира неточно от фаул.

Байерн Мюнхен - Шалке  5:1

1:0  Давид Алаба - 3'

2:0  Ариен Робен - 15'

3:0  Марио Манджукич - 24'

4:0  Ариен Робен - 28'

4:1  Рафиня - 64', автогол

5:1  Ариен Робен - 77', дузпа

Червен картон (директен): Пападопулос (Шалке) - 76'

Байерн:  Нойер, Мартинес, Данте, Алаба, Рафиня, Швайнщайгер (Хойберг - 77'), Тиаго Алкантара, Кроос, Гьотце (Писаро - 70'), Робен (Контенто - 84'), Манджукич

Шалке:  Ферман, Пападопулос, Матип, Хьоведес, Коласинач, Нойщедтер, Горецка (Фухс - 29'), Боатенг, Дракслер (Хоогланд - 78'), Фарфан, Хунтелаар