Борусия (Дортмунд) завърши сезона в Бундеслигата с равенство 2:2 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" срещу Кьолн. "Козлите" водеха до почивката, но Марко Ройс донесе точката с красив гол от фаул през второто полувреме. Така с този "хикс" Дортмунд стана единственият отбор през сезона в първенството, който не записа домакинска загуба - 14 победи и три равенства.

Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" започна според очакванията с по-активна игра на домакините. Още в 11-ата минута Борусия откри резултата със страхотен гол на Гонсало Кастро. Халфът отправи мощен диагонален удар отляво и намери горния десен на вратаrя Кеслер.

Последва отпускане в играта на Дортмунд, което не остана безнаказано. В 27-ата минута гостите хванаха съперника на бърза контраатака, която Антони Модест завърши с точен удар от няколко метра фронтално срещу вратаря.

След изравняването Борусия натисна и можеше бързо да си върне преднината. Адриан Рамос и Кастро имаха добри положения за гол, но ударите им не затрудниха Кеслер.

Малко преди края на полувремето Кьолн направи пълен обрат. Дълъг пас на Битенкур изведе Милош Йожич зад защитата на домакините и сърбинът с чудесен прехвърлящ удар даде аванс на "козлите".

След почивката Дортмунд тръгна в атака, но трудно намираше път към вратата на Кьолн. В 71-ата минута Модест можеше да реши двубоя, след като излезе сам срещу вратаря и стреля по земя, но Буерки спаси. Пропускът изяде главата на гостите - само 4 минути след това Марко Ройс вкара изравнителен гол. Германският национал завъртя топката от пряк свободен удар във вратарския ъгъл и опъна мрежата за 2:2.

Борусия (Дортмунд) - Кьолн 2:2