Изпълнителният директор на Борусия Дортмунд Ханс-Йоахим Вацке даде заявка, че клубът се е бетонирал на второто място в германския футбол и за пореден път през последните седмици демонстрира взаимни топли чувства към Байерн Мюнхен.
Наскоро Вацке даде съвместно интервю с колегата си от Байерн Карл-Хайнц Румениге, като двамата се държат почти приятелски и показват огромен респект към работата на другия. Часове преди дербито в събота, завършило 1:0 за Борусия, босовете обядваха заедно и окончателно заровиха томахавката.
"Ние сме вторият по големина клуб в Германия, окончателно изпреварихме сините от Гелзенкирхен, които повече няма да ни настигнат", отсече Вацке по време на годишното събрание на "жълто-черните".
"През 2006 година казах, че ние трябва да се изравним с Вердер Бремен, Щутгарт, Хамбургер и Шалке. Сега ви звучи като сатира, но тогава наистина беше така."
"Ние сме четвъртият по големина клуба в света с 144 000 регистрирани членове, но това не ни е достатъчно. Искаме да сме втори и на планетата, желанието ни е да изпреварим Бенфика (156 000 членове) и Барселона (153 000 членове) по броя на регистрираните членове в клубовете. Байерн е лидер с 277 000 членове."
"Свалям шапка на РазенБалшпорт Лайпциг по отношение на спортно-техническата част. Повтарям - спортно-техническата! Оценявам представянето на отбора на терена. Сега отново има напрежение в първенството, макар да не се нуждаем на всяка цена от лидерство в таблицата."
"Хармонията с Байерн и Карл-Хайнц Румениге? Може да се обясни много лесно. Румениге се е карали борил с някои хора в името на Борусия Дортмунд и аз това никога няма да го забравя. Продължаваме да бием Байерн с удоволствие, но работим много добре заедно извън терена", добави Вацке, който уточни, че рурският клуб е постигнал рекорден в историята си оборот от 376.3 милиона евро.
Това е скок с цели 36.3% в сравнение с предходната година. Чистата печалба е малко под 30 милиона евро, а новата цел пред Вацке е оборотът да мине границата от 400 милиона евро.








Луна в Стрелец: 3 зодии, за които всичко се нарежда на 26 юни 2026 г.
Бягство на хладно и уикенд туризъм: Накъде пътува Европа през лятото на 2026 г.
Късна емисия
Като две капки вода - Кейт и Лила Мос поведоха звездния моден парад в Париж
Тенденции при чантите за лятото
Без крайности и глад: Фитнес режимът, който държи Емили Блънт във форма
Двата стълба на руската устойчивост, на които разчита Путин, се рушат
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Мечка разби чисто нов Ford F-150
Прогноза: Скъпото гориво слага край на модерните автомобили
Моузес Итаума гледа към световна титла след Хргович
Бокеме се изправя срещу Де Соуса на SENSHI 32
Улрик Бокеме и Жури де Соуса в тежък сблъсък на SENSHI 32 Grand Prix
Еди Хърн обясни защо подписа с Иън Гари: Виждам в него бъдеща суперзвезда
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Предстои XVII Национална конференция за редки болести и лекарства сираци
Коментари
Напиши коментар21:11 | 22 ное 2016 г.
13:16 | 22 ное 2016 г.
23:51 | 21 ное 2016 г.
23:20 | 21 ное 2016 г.
22:41 | 21 ное 2016 г.
21:58 | 21 ное 2016 г.
21:07 | 21 ное 2016 г.
20:35 | 21 ное 2016 г.
Напиши коментар