Бившият футболист на Левски Антонио Вутов днес изигра първия си мач за италианския Удинезе.

Талантливият офанзивен полузащитник започна като титуляр в редиците на "фриуланите" в приятелски мач срещу Хайдук Сплит, игран в хърватския град.

Хайдук победи Удинезе с 3:0 в днешната контрола, като на полувремето резултатът бе 0:0. Мачът в Сплит бе наблюдаван от близо 6000 местни зрители и се състоя по повод рождения ден на хърватския клуб, който навърши 103 години на 13 февруари.

Считаният за един от най-големите таланти в български футбол напоследък игра 78 минути с фланелката на своя нов клуб.

Българинът действаше зад единствения нападател Николас Лопес и бе заменен от Марко Морас. Младокът от Мездра бе с номер 9 на гърба си, но това няма да е неговият официален номер.

Както е известно, Антонио Вутов се подготвя с втория отбор на Удинезе, след като стана част от клуба в началото на тази година. Той подписа договор за 4,5 години с италианците.