ЦСКА постигна страхотен обрат срещу Берое в Стара Загора и победи с 2:1 в среща от 10-ия кръг на "А" група.

Домакините започнаха перфектно срещата и след гол на Бакалов успяха да стигнат до гол преднина в 10-ата минута.

След почивката обаче гостите обърнаха. В 69-ата минута Карачанаков вкара прекрасен гол от фаул. В 81-ата минута Буш се разписа.

Преди този мач Берое нямаше успех над ЦСКА от цели 24 години, но ще трябва да почака още поне няколко месеца.

След този мач ЦСКА е лидер с 23 точки, на 4 точки пред Левски и на 5 пред Лудогорец. Берое е 3-и с 18 точки.

Не може да не се отбележи обаче, че Сънди бе пожален от съдията, тъй като през второто полувреме му бе спестен втори жълт картон за спиране на много опасна контраатака с нарушение.

Срещата започна перфектно за домакините, които стигнаха до гол в 10-ата минута. Христов отправи удар от дистанция, а Дивиш за пореден път в последните мачове показа колко е неубедителен и изби нескопосано топката. Той я прати право в краката на влезлият като резерва минута преди гола Бакалов, а последният от близка дистанция не сгреши.

В 17-ата минута Христов отправи много мощен удар от фаул, като затрудни доста стража на ЦСКА, който този път обаче успя да избие.

Минута след това Буш направи много силен пробив в наказателното поле, който завърши и с доста силен, но и толкова неточен удар.

В 22-ата минута ЦСКА пропиля страхотен шанс. Силва намери Фелипе много добре, а бразилецът отправи удар от въздуха, но прати топката над горната греда.

Седем минути след това и гостите пропиляха страхотен шанс. Джоман отправи далечен удар след една недобре избита топка и кълбото мина на сантиметри покрай страничната греда.

В 39-ата минута ЦСКА пропусна доста добър шанс. Буш бе намерен непокрит в наказателното поле с центриране и засече с глава, но прати топката над вратата.

До края на полувремето домакините имаха още една възможност, но ударът на Керкар излезе в аут, а Тунчев от гостите също имаше шанс пред себе си, но с глава прати топката встрани вратата на Берое.

Второто полувреме започна на добри обороти, като в 49-ата минута Мапуку отправи силен удар, който премина встрани вратата.

Няколко минути след това съдията спести втори жълт картон на Сънди от ЦСКА, който спря много опасна контраатака на Берое с нарушение.

През следващите минути на терена нямаше абсолютно нищо интересно, като битката се водеше в средната линия и нито един от двата тима не успя да създаде опасности пред противниковата врата.

В 69-ата минута Карачанаков вкара страхотен гол от фаул, след като с прекрасен и техничен удар матира Макенджиев и не му даде шанс да реагира.

Няколко минути след това крилото имаше нов шанс да вкара гол от фаул, но този път ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

Гостите стигнаха до пълния обрат в 81-ата минута. Йоаким се включи добре от фланга и видя на перфектна позиция около точката на дузпата Буш, който вкара за обрата.

В следващите минути Христов от състава на домакините имаше два шанса. При първия топката премина малко встрани вратата, а при втория след удар от фаул отправи неточна тупалка. Резултатът се запази в крайна сметка до самия край, макар че гостите можеха да стигнат до трети гол, но Буш пропусна сам срещу вратаря в последните секунди и ударът му бе отразен.

БЕРОЕ - ЦСКА 1:2
1:0 Бакалов 10'
1:1 Карачанаков 69'
1:2 Буш 81'

БЕРОЕ: Макенджиев, Зехиров, Иванов, Пенев (45 - Динков), Джоман, Костадинов (9 - Бакалов), Христов, Елиаш, Керкар, Мапуку (80 - Костов)

ЦСКА: Дивиш, Василев, В. Илиев, Тунчев, Куков, Маркиньос (57 - Галчев), Сънди, Силва, Фелипе (80 - Йоаким), Милисавлевич (64 - Карачанаков), Буш