ЦСКА постигна разгромна победа с 6:1 над тима на Миньор Перник в последния си мач от аматьорския футбол. Срещата се игра на стадион "Славия" и бе от 34-ия кръг на Югозападната "В" група.

Христо Янев даде шанс на някои играчи, които получават по-малко шансове за игра и в крайна сметка тимът стигна до целта си - убедителна победа.

Мачът бе малко по-специален, тъй като това бе последната среща на Стоян Колев, който излезе като титуляр. 40-годишният страж изведе тима с капитанската лента и получи специален плакет.

Така ЦСКА приключва сезона с 31 победи и 1 равенство при голова разлика 146:10 и актив от 94 точки.

Срещата започна със силен натиск на домакините и в 14-ата минута те стигнаха до попадение.

Ники Дичев се разписа с глава след корнер и прокара топката между краката на противниковия страж.

В 32-ата минута Йордан Йорданов удвои аванса на "червените". Той отбеляза красив гол от фаул. Около 25 метра по диагонала отправи много мощен удар към вратата, а кълбото тупна точно пред вратаря и стана невъзможно за ловене.

Две минути след това преднината на домакините стана класическа. Отново голът бе от фаул, но този път негов автор стана Николай Цветков, който завъртя майсторски топката над стената с фалц и тя влезе във вратата.

В 38-ата минута Хазуров бе близо също да се разпише, но ударът му срещна страничната греда.

Точно седем минути след подновяването на играта, след почивката на полувремето, ЦСКА увеличи аванса си.

Цветков овладя топката около дъгата и стреля много прецизно в близкия долен ъгъл.

В 61-ата минута Хазуров се разписа срещу бившия си отбор. Той бе изведен чудесно от Рамадан и останал сам срещу вратаря не сгреши.

В 71-ата минута и Марио Йорданов се разписа за домакините. Той бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши.

Гостите все пак вкараха почетен гол чрез Миро Тодоров в 87-ата минута.

До края нямаше повече голове и резултатът остана непроменен.

ЦСКА - Миньор 6:1

1:0 Николай Дичев 14'

2:0 Йордан Йорданов 32'

3:0 Николай Цветков 34'

4:0 Николай Цветков 52'

5:0 Костадин Хазуров 61'

6:0 Марио Йорданов 71'

6:1 Мирослав Тодоров 87'

ЦСКА (4-4-1-1): 12. Стоян Колев – 3. Кирил Динчев /62' - 14. Самир Аясс/, 25. Ангел Грънчов /53' - 18. Айкут Рамадан/, 5. Николай Дичев, 17. Милен Кикарин – 22. Николай Цветков, 13. Йордан Йорданов, 16. Петър Витанов, 10. Александър Александров – 7. Момчил Цветанов /58' - 19. Марио Йорданов/– 24. Костадин Хазуров

резерви: 1. Анатоли Господинов; 9. Преслав Йорданов, 14. Самир Аясс, 18. Айкут Рамадан, 19. Марио Йорданов, 20. Станислав Маламов, 23. Васил Попов

Старши треньор: Христо Янев

Миньор: 1. Леонтиев – 5. Арсов /46' - 6. Янков/, 7. Стефанов, 13. Кафтанов /56' - 20. Димитров/, 15. Тодоров, 17. Райков, 21. Габаров, 24. Софрониев, 26. Киров /46' - 8. Томов/, 28. Гогов, 30 Митревски