ЦСКА постигна победа с 1:0 над новака Септември в среща от 5-ия кръг на Първа лига, която се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Единственото попадение падна в самия край на полувремето и бе дело на Пинто, който се възползва от фрапантна грешка на резервния страж на домакините Янко Георгиев и така вкара на празна врата.

Това бе трети пореден успех за "червените", след като в предишните два мача тимът надви пловдивските Ботев и Локомотив.

Домакините иначе завършиха мача с 10 души, след като в 63-ата минута Байду бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Срещата започна с по-активна игра на "червените" и те бяха отборът, който демонстрира по-добро представяне през първите няколко минути на мача.

В 16-ата минута Малинов отправи много хубав удар, но Галев успя да отрази по фантастичен начин.

При падането обаче стражът на Септември се контузи и се наложи да бъде принудително заменен от Янко Георгиев.

През следващите минути на терена не се създаде кой знае какво като положения и резултатът продължаваше да върви при нулево реми.

В 43-ата минута обаче Дюлгеров нацели гредата, а след това стражът на противника спаси удара му.

Точно в самия край на редовното време, на първото полувреме, Янко Георгиев направи фрапантна грешка, след като подари една топка на Пинто, който вкара в опразнената врата.

Второто полувреме започна активно за "червените" и в 52-ата минута Тиаго Родригес успя да отправи опасен удар, който премина покрай гредата.

В 63-ата минута Манолев направи непростим пропуск и от чиста позиция нацели горната греда, а секунди след това Байду бе изгонен след втори жълт картон заради нарушение.

В оставащите около половин час ЦСКА бе отборът, който диктуваше събитията на терена, но така и не паднаха повече попадения.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1
0:1 Пинто 45

Септември (4-2-3-1): 1. Валентин Галев (19 - Янко Георгиев), 18. Антони Иванов, 24. Богомил Дяков, 8. Борис Галчев, 11. Владислав Романов, 3. Даниел Георгиев, 20. Ишмаел Байду, 5. Петър Генчев, 23. Румен Трифонов, 13. Траян Траянов, 9. Мартин Тошев (66 - Крис Гади)

Ст. треньор: Димитър Васев

ЦСКА-София (4-2-3-1): 30. Витаутас Черниаускас, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо (87 - Густаво Кулма), 11. Станислав Манолев (74 - Кирил Десподов), 20. Тиаго, 23. Александър Дюлгеров, 15. Кристиян Малинов (58 - Никола Колев), 9. Фернандо Каранга

Ст. треньор: Стамен Белчев

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f761d0c9d5" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>