Нападателят на Османлъспор Раул Русеску (29 г.) е бил предложен на ЦСКА. Публикацията сочи, че ръководството на армейците в момента обмисля възможността за привличането му. Червените търсят надеждна алтернатива на Каранга. Русеску има действащ контракт с турския клуб, като се опитва да го разтрогне.

Ако това се случи в следващите дни, не е изключено да се стигне до негов трансфер на "Армията". Пред ЦСКА има и други опции за поста. Предложеният Русеску има повече от солидна визитка. От 2005 г. играе за Унирея Урзичени, с който става шампион на Румъния през 2009 г. В тима е до 2011 г., записва 87 мача и 18 гола.

След това преминава в Стяуа, където за два сезона има 65 мача и 34 гола в елита, а в евротурнирите е с 21 участия и 7 попадения, като носи успеха над Челси в Букурещ с 1:0 на 7 март 2013 г. в мач от Лига Европа. Вкарвал е също на Шалке, Щутгарт и Динамо Киев със Стяуа, а с екипа на Османлъспор пронизва Виляреал на 3 пъти в 2 мача.

През 2013 г. е продаден на Севиля, който му поставя освобождаваща клауза в размер на 40 млн. евро. За тима играе само веднъж в Примера и разтрогва през август 2015 г. Оттогава Русеску е част от Османлъ, за който има 36 мача и 10 гола в елита. През изминалия сезон е резерва и записва само 22 мача, 680 минути и 1 гол.