Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика за жени спечели и двата златни медала на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа в Минск (Беларус).

Българските гимнастички, които вчера станаха шампионки в многобоя, днес също изиграха страхотно композициите си. На 3 топки и 2 ленти те получиха оценка от 17.483 точки, а на 5 чифта бухалки - 17.650 точки.

Ансамбълът е в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска-Величкова и Христиана Тодорова с треньор Ина Ананиева.

Така българките приключват турнира с 3 златни отличия. На бухалки среброто взеха домакините от Беларус със 17.500 точки, следвани от Израел със 17.333 точки, съобщава БТА.

На топки и ленти втори са Израел със 17.233 точки, а трети - Испания със 17.067 точки. На финалите на отделните уреди при жените рускинята Яна Кудрявцева стана шампионка на обръч с 18.500 точки, на топка с 18.717 точки и на бухалки с 18.633 точки.

На лента първа е Мелитина Станюта (Беларус) с 18.266 точки. Финалите при жените преминаха без българско участие.

Това беше последен турнир преди европейското първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе от 11-и до 15-и юни в Баку (Азербайджан).