Испанският Виляреал разби водения от Станимир Стоилов казахстански Астана с 3:0 в първия мач от плейофа за влизане в груповата фаза на Лига Европа между двата тима.

Първата среща се игра на казахстанска земя, а испанците демонстрираха доста по-голяма класа от водения, от Мъри тим.

Така реваншът на "Ел Мадригал" се очертава да бъде абсолютно протоколен.

Гостите поведоха в 33-ата минута, когато топката попадна в краката на Кани след неразбирателство в отбраната на Астана и в крайна сметка той изпрати кълбото във вратата на противника, макар да не го нацели добре.

В 48-ата минута Коста намери Дос Сантос в наказателното поле и мексиканецът не сгреши, а на всичкото отгоре домакините останаха и с човек по-малко, след като в 60-ата минута Аничич бе изгонен след втори жълт картон.

Марио оформи класическата победа за гостите в 84-ата минута. Българският нападател на домакините Атанас Курдов пък остана цял мач на резервната скамейка.