Берое врътна реми 0:0 срещу босненския Радник Биелина в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра в Стара Загора.

Домакините за втора поредна година играят в европейските клубни турнири, но през този сезон с оглед на намаляването на бюджета и големите промени съставът е коренно отслабен.

Срещата започна с изключителен шанс за босненските гости в 4-ата минута. Радник организира доста опасна атака по десния фланг и след нея последва прострелно центриране. Обрадович бе намерен непокрит, но от метър и половина по доста шокиращ начин прати топката в аут.

Няколко минути след това Милисавлевич отправи удар, който обаче рикошира в крак на противников футболист.

В 12-ата минута Алекс Колев стреля хубаво по диагонала, но топката премина покрай вратата.

Последваха силни минути за заралии и в 16-ата минута пред тях се откри нов шанс. Божилов засече една топка с глава, но само акробатичната намеса на босненския страж спаси Радник от гол.

В следващите минути играта се успокои, но в 33-ата минута Милисавлевич отправи хубав удар, но Лучич улови.

До почивката нямаше опасни ситуации пред двете врати.

Второто полувреме започна много скучно и без интересни положения.

В 61-ата минута Том пробва късмета си от над 30 метра, но ударът му бе уловен.

Двадесет минути след това пък се наложи Макенджиев да спасява с глава удар на Обрадович и така предотврати гол във вратата си.

До края така и не се стигна до голове и резултатът се запази.

БЕРОЕ - РАДНИК БИЕЛИНА 0:0

БЕРОЕ: Макенджиев, Пенев, Миланов, Василев, Хубчев, Божилов, Панайотов (55 - Том), Василев (84 - Маркес), Милисавлевич (71 - Дрянов), Почански, Колев

РАДНИК: Лучич, Мемишевич, Челебич (60 - Остоич), Коич, Зелъкович, Васич, Джурич (66 - Янкович), Мартинович, Стокич (80 - Пеко), Беширович, Обрадович