Гръцкият гранд Панатинайкос разнебити с 3:0 Брьондби в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Цял мач за ПАО изигра родният национал Иван Иванов-Русия. Юношата на ЦСКА умело дирижираше отбраната на гърците и беше с основна заслуга за разгромната победа на отбора си.

Два гола за Панатинайкос заби Маркус Берг (45 и 82), един от дузпа добави Кристиан Ледесма в 55-ата минута и практически домакините предрешиха тази плейофна двойка.

Трябва обаче да се отбележи, че гостите доиграха мача в доста намален състав, след като двама играчи на Брьондби бяха изгонени от терена.

Още в 33-ата минута втори жълт и респективно червен картон получи Свен Кроне. В началото на второто полувреме от игра бе изгонен и Фредерик Роноу.

Това определено помогна на домакините, които взеха солиден аванс преди срещата реванш и почти сигурно ще участват в групите на Лига Европа.