Сензацията във Висшата лига този сезон Маркъс Рашфорд от Манчестър Юнайтед впечатли и в дебюта си за националния отбор на Англия. 18-годишният нападател вкара гол за победа 2:1 над Австралия в контрола от подготовката за Евро 2016.

Другото попадение заби отново играч на "червените дяволи" - Уейн Руни, който влезе като резерва на почивката и малко след това опъна мрежата на австралийците. Защитникът на Тотнъм Ерик Дайър пък си вкара автогол към края на двубоя.

Рашфорд продължава да изумява в изявите си този сезон, след като тази пролет вкара голове едва в първите си мачове за Юнайтед в Лига Европа и първенството, а сега се разписа от раз и за националния отбор.

Така младокът даде сериозна заявка за място в разширения състав на Англия за европейското за сметка на Даниел Стъридж, който има здравословни проблеми и към момента е под въпрос за финалите във Франция.

Дебютантът Рашфорд изригна още в 3-ата минута, когато получи избита топка в наказателното поле и с мощен удар от воле простреля вратаря Райън за 1:0. Първоначалните очаквания за гръмка победа заради ранното попадение не се оправдава.

В хода на полувремето Австралия имаше предимство в средата на терена, но не успяваше да създаде чисти голови положения. Все пак играчите на Рой Ходжсън бяха по-опасния отбор, като Рашфорд можеше да се разпише за втори път, но при една отлична контра се засуети и бе блокиран в наказателното поле. Хендерсън и Лалана също можеше да отбележат след далечни удари, но вратарят Райън спаси.

След почивката Ходжсън направи промени, които дадоха мигновен резултат. В 56-ата минута Стърлинг издебна австралийците по бели гащи на фланга и намери сам на границата на наказателното поле влезлият като резерва Руни, който с бомбен шут заби топката под гредата.

В 76-ата минута друга резерва Ерик Дайър си отбеляза ефектен автогол, с който резултатът бе намален на 2:1. Защитникът на Тотнъм засече с глава центриране отдясно на Дегенек, забивайки топката между краката своя вратар Фрейзър Форстър.

До края на мача имаше малко интересни моменти и Англия запази преднината си. Това е втора победа за Трите лъва в подготовката за Евро 2016, след като преди няколко дни надвиха Турция също с 2:1.

Англия - Австралия 2:1

1:0 Рашфорд 3'