Пилотът на Макларън Фернандо Алонсо направи интересно изказване по отношение на развитието на Формула 1 през последните години.
Испанецът, който е двукратен световен шампион, а за мнозина е трябвало да има поне още толкова титли смята, че нещата не вървят по най-добрия начин в през последните години.
„Когато бях във Формула 3000 никога не си представях, че ще стигна до Ф1. За да се случи това трябваха много неща: на първо място огромен талант, но също така и подготовка. В момента не смятам, че има нужда от талант, а още по-малко от подготовка, тъй като най-важна е колата“ заяви той пред сайта F1i, вероятно имайки предвид навлизането на съвсем млади пилоти, последният от които е Ланс Строл в Уилямс.
„Смятам, че във Формула 1 нямаш нужда чак толкова от физическа подготовка. До голяма степен всичко е въпрос на психика и отказването се дължи именно на това. Просто в един момент усещаш, че си изморен. Уморен си от пътуванията, от медиите, които се ровят в живота ти през последните 20 години. Просто искаш да прекъснеш всичко това“ добави той.
„През 2006-а Михаел Шумахер се отказа за първи път, след като се бореше до последно за титлата. Когато обаче повече от 15 години си част от елитния спорт и си напълно отдаден на него, непрекъснато мислейки например какво трябва да ядеш и че предстои следващо състезание, в един момент просто искаш нормален живот“ споделя още Алонсо.







Затвориха заведение за бързо хранене в Пазарджик заради сериозни нарушения (+СНИМКИ)
ЕЦТП: Докога МВР ще изкривява статистиката за загиналите на пътя?
БАБХ спря от продажба над 500 кг храна от магазин в Хасково
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
Коментари
Напиши коментар00:20 | 7 дек 2016 г.
07:24 | 8 ное 2016 г.
06:15 | 8 ное 2016 г.
05:51 | 8 ное 2016 г.
05:31 | 8 ное 2016 г.
05:01 | 8 ное 2016 г.
04:34 | 8 ное 2016 г.
04:26 | 8 ное 2016 г.
03:57 | 8 ное 2016 г.
03:49 | 8 ное 2016 г.
Напиши коментар