Швеция постигна трудна победа 1:0 при гостуването си на Люксембург в нашата група от световните квалификации за Мондиал 2018. Единственият гол за успеха на скандинавците вкара защитникът Михаел Лустиг през второто полувреме.

Аутсайдерът Люксембург, който измъчи България преди месец (3:4), сега затрудни и коравия отбор на Швеция. Скандинавците очаквано имаха предимство през по-голямата част от двубоя, но домакините се бранеха храбрo. Сериозни пропуски направиха Хилемарк и Форсберг.

Все пак през второто полувреме шведите успяха да пробият бетона на Люксембург. В 58-ата минута Берг с глава намери Лустиг в наказателното поле, който откри резултата.

В края на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Малгет получи втори жълт картон. С успеха Швеция излиза на трето място в класирането с равни точки с Франция и Холандия, но по-лоша голова разлика.

Люксембург - Швеция 0:1

Люксембург: Морис, Ланс, Филипс, Малгет, Карлсон, Тил, Мартинс, Бонерт, Муч, Девил, Жоаким

Швеция: Олсен, Лустиг, Линделоф, Гранквист, Олсон, Дурмаз, Хилемарк, Екдал, Форсберг, Гуидети, Берг

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/USiGi0gYnD8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>