Пари Сен Жермен победи трудно с 2:1 като гост срещу Дижон в двубой от деветия кръг във френското първенство. Головете паднаха през втората част, като в герой за столичани се превърна Тома Мюние.

Преди почивката домакините показаха организирана игра и не позволиха на Пари Сен Жермен да достигне до голови опасности. Единственото по-опасно положение за парижани беше шут на Даниел Алвеш от фаул, който срещна гредата. Домакините на два пъти опитаха да изненадат лидера в класирането чрез бързи контри, но вратарят Алфонс Ареола се намесваше блестящо.

През втората част ПСЖ започна да играе по-активно и с пропуск се отличи звездата Килиан Мбапе. В 70-ата минута удар на Неймар шутира, а при добавката Моние даде аванс за гостите. Три минути преди края Бенжамен Жано неочаквано взриви трибуните със силен удар от въздуха от около 25 метра, разписвайки за 1:1.

Гостите демонстрираха високата си класа и достигнаха до успеха в последната секунда на добавеното време на мача. Килиан Мбапе получи дълга топка в наказателното поле, преодоля защитник върна към средата, където кълбото достигна до Моние и белгиецът отново успя да прокара топката във вратата.

Пари Сен Жермен е лидер в класирането с актив от 25 точки, докато Дижон има 6 точки на 17-ата позиция в Лига 1. По-късно тази вечер играят Каен срещу Анже и Лил срещу Троа. В неделя играят Страсбург срещу Олимпик Марсилия.