Черноморец Поморие влезе в елита за първи път в историята си, след като постигна класическа победа с 3:0 над Видима Раковски в директния плейоф за място в "А" група.

Двубоят между двата тима се игра на стадиона в Сливен, а поморийци тотално смачкаха своя противник и заслужено стигнаха до успеха.

Атанасов откри резултата с попадение в 57-ата минута, а три минути по-късно Калоянов удвои преднината на Черноморец.

В 80-ата минута Калоянов направи резултата 3:0 в полза на поморийци и тотално смачка надеждите на Видима.

Toва бе последен мач на Петър Хубчев начело на поморийци. Причината за това е, че младият специалист ще води Ботев Пловдив през следващия сезон.

Останалите два тима, които ще играят в елита през новия сезон, са Ботев Враца и Лудогорец Разград.

Интересно е обаче, дали Черноморец ще получи лиценз за "А" група, след като от доста време се знае, че тимът е сателит на елитния съименника си от Бургас.

Двата тима пък имат един и същ собственик Митко Събев.

Двубоят започна по-добре за Черноморец и в 6-ата минута Калоянов навлезе в наказателното поле на Видима, но двама бранители на севлиевци успяха да го блокират.

В 18-ата минута добрата игра на поморийци за пореден път бе на път да даде резултат.

Василев центрира остро, но ударът с глава на Атанасов бе неточен и топката излезе в аут.

Минута по-късно Видима все пак стигна до нещо интересно, благодарение на силния удар на Евгени Игнатов, който мина само на сантиметри от гредата.

В 26-ата минута капитанът на поморийци Божинов бе много близо до гол.

Той отправи мощен удар и принуди стража на севлиевци Василев да демонстрира качествата си.

Последният успя с много мъка да избие топката и да спаси вратата си.

Пет минути преди края на полувремето обаче Видима за втори път през частта стигна до нещо интересно.

Евгени Игнатов центрира топката към свой съотборник, но нямаше кой да я засече, макар че вратата на Черноморец бе опразнена.

До края на полувремето не се стигна до голове и в крайна сметка двата тима излязоха в почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута Черноморец стигна до добра възможност. Калоянов стреля, но топката мина много близо край вратата.

Четири минути по-късно Видима отговори на предизвикателството със силна тупалка на Игнатов, чийто удар обаче бе уловен от Йовишич.

В следващите минути Черноморец заигра по-добре и логичното се случи.

В 57-ата минута Андрей Атанасов надбяга Бранеков и с хубав удар прехвърли Ивайло Василев, за да даде преднина на поморийци.

Три минути по-късно "Акулите" стигнаха и до втори гол след бързо изпълнение на фаул.

Топката стигна до Калоянов, който финтира стража на Видима и прати топката във вратата му, за да удвои преднината на своите и да предреши крайния изход на мача.

Mинута по-късно Александър Бранеков остави Видима с човек по-малко след втори  жълт и червен картон.

В 64-ата минута севлиевци имаха невероятна възможност да намалят, но Атанас Иванов пропиля много чисто положение.

В 79-ата минута Черноморец можеше да направи преднината си класическа, но Благов пропусна сам срещу Василев.

Mинута по-късно Калоянов отново отбеляза във вратата на Видима и направи преднината на Черноморец класическа.

Той бе намерен от Митев зад гърба на защитата и стреля точно.

До края на мача не паднаха повече попадения.

ВИДИМА РАКОВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ ПОМОРИЕ 0:3
[0:1] Атанасов 57''
[0:2] Калоянов 60"
[0:3] Калоянов 80"

ВИДИМА: И. Василев, Панов, Траянов, Щърков, Бранеков, Г. Иванов - к, Русев, Цветков (71 - Велев), А. Иванов (65 - Ашимов), Господинов, Игнатов (64 - Владимиров)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Йовишич, Копаранов, Тодоров, Кръстев, Костадинов (56 - Благоев), Калоянов (83 - Дамянов), Митев, Атанасов (76 - Димов), Коев, Божинов - к, М. Димитров