Отборът на Ботев Пловдив върви устремено към целта си да влезе в "А" група.

Днес "Канарчетата" успяха да победят като гости тима на Несебър с минималното 1:0.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в среща от 8-ия кръг на Източната "Б" група, а двубоят се игра в Несебър.

Като цяло пловдивчани тотално смачкаха своя опонент, като само липсата на късмет им попречи да си тръгнат от крайморския град с разгромен успех.

Единственото попадение в срещата падна в 35-ата минута и бе дело на Александров, който донесе и победата на своя тим.

В ситуацията Курдов изведе голмайстора за Ботев, който от своя страна стреля под плонжа на стража на домакините, за да открие и оформи резултата в срещата.

Двубоят иначе бе наблюдаван от около 500-600 души, като голяма част от тях бяха фенове на Ботев.

След тази среща пловдивчани заемат 3-ото място в класирането с актив от 14 точки, само с две по-малко от първия Етър и втория Любимец.

Това е втори пореден успех за Ботев, след като в миналия кръг отборът надделя над Доростол Силистра с 4:0.