Славия удари с 2:1 Миньор Перник и записа втора поредна победа през пролетния полусезон. "Белите" надиграха трудно перничани, но заслужено си взеха трите точки.

Точни за Славия бяха новите попълнения на тима Владислав Златинов и Петър Димитров. Попадението за гостите заби Крум Бибишков.

Дебют с бялата фланелка направи Тайсуке Акиоши и по този начин той стана първият японец с мач в родната "А" група.

Гостите пък изиграха заключителните минути на двубоя с човек по-малко, след като Фарес Брахими получи два жълти картона.

С победата Славия има 33 точки и се намира на 6-о място. Миньор е 9-и с 18 точки. През седмицата перничани гостуват на Литекс в 1/4-финал в турнира за Купата на България.

Първото полувреме започна с две положения за Миньор, но на два пъти Фарес Брахими не успя да вкара.

В 13-ата минута Юруков стреля опасно от пряк свободен удар, но не успя да затрудни Чворович. Малко по-късно Славия поведе, след като Владислав Златинов откри резултата след удар от фаул.

"Белите" продължиха да натискат и логично вкараха втори гол. Това се случи в края на първото полувреме, когато Петър Димитров след удар от воле направи 2:0.

Славия започнаха разконцентрирано втората част и бяха наказани в 48-ата минута. Тогава центриране от фаул бе отразено с мъка от Емил Петров, но топката попадна в Бибишков, който от непосредствена близост фиксира крайното 2:1.

Най-интересните моменти до края бяха в заключителните минути. Тогава Фарес Брахими бе изгонен за втори жълт картон, което предизвика гнева на хора от ръководството на Миньор.

СЛАВИЯ - МИНЬОР 2:1

1:0 Владислав Златинов (19)
2:0 Петър Димитров (45)
2:1 Крум Бибишков (48)

СЛАВИЯ: 12. Е. Петров, 21. Дяков-капитан, 19. Желев, 6. Златков, 18. Филипов, 88. П. Димитров (71 - Романов), 14. Сандански, 83. Юруков (88 - Акийоши), 8. Христов, 9. Златинов (83 - Тошев), 17. Божов

МИНЬОР: 91. Чворович, 4. Христов, 5. Стойчев, 7. М. Василев (78 - Окечукво), 23. В. Василев, 39. Фарид (65 - Илиев), 42. Брахими, 76. Бибишков, 99. Сабри, 33. Том (82 - Павлов), 17. Траянов-капитан