Левски победи Пирин Гоце Делчев с 4:0 в първа среща от 1/16-финалите за купата на България, която се игра на стадион "Георги Аспарухов".

Антонио Вутов откри головата сметка за своите в средата на първото полувреме, а към края Гари Родригес удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Макриев. Четвърт част преди края Йорданов вкара на празна врата, а по-късно същото стори Цонев.

По този начин "сините" успяха да стигнат до първа победа на стадион "Георги Аспарухов" от четири месеца насам, след като се издъниха у дома в шест поредни срещи във всички турнири.

В началото на двубоя Илиян Йорданов центрира към наказателното поле на гостите, където Пламен Димов засече кълбото с глава, но не уцели вратата на противника.

Гостите от Гоце Делчев веднага показаха, че нямат намерение да играят ролята на опълченци и погледнаха смело напред. Петров шутира от дистанция, но защитник на Левски подложи тяло и топката излезе в корнер, от който не произлезе нищо опасно.

След четвърт час игра Фиданин стреля силно от фаул, но над целта. На отсрещната врата Родригес чукна към Вутов пред наказателното поле, но Абдиков спаси удара от движение на таланта.

В 25-тата минута обаче вратарят на Пирин капитулира. Вутов игра на двойно подаване с Владимир Гаджев в наказателното поле и отправи страхотен удар с левия крак от движение в долния ляв ъгъл, откривайки резултата.

Малко след това Илиян Йорданов свали за Димитър Макриев и той моментално шутира, но право в ръцете на Абдиков. После Даниел Димов отправи точен, но много слаб удар с глава.

Към края на първата част Димитър Макриев бе спънат от Пиргов в наказателното поле на Пирин и реферът правилно отсъди дузпа, която бе реализирана от Гари Родригес в долния ляв ъгъл.

След подновяването на играта Левски продължи да диктува темпото, но липсваха опасните положение пред вратата на гостуващия тим.

Бе изминал един час игра, когато Вутов преодоля няколко футболисти на съперника в наказателното поле и шутира, но Абдиков успя да спаси своите.

В 73-тата минута родният вицешампион стигна до трето попадение. Макриев засече топката с глава след центриране отдясно на Туре, но тя се отби първо в лявата, а после и в дясната греда. Илиян Йорданов дебнеше много находчиво пред голлинията и добута кълбото в мрежата, пред погледа на Абдиков.

Малко преди края на редовното време Левски отбеляза четвърто попадение. Нуно Пинто получи отляво, навлезе в наказателното поле и поднесе кълбото на Борислав Цонев, който вкара на празна врата, почти като на тренировка. В добавеното време Газиев бе изгонен заради груб фаул.

Левски - Пирин Гоце Делчев  4:0

1:0  Антонио Вутов - 25'

2:0  Гари Родригес - 44', дузпа

3:0  Илиян Йорданов - 73'