Красимир Балъков започна със загуба треньорската си работа в Литекс. На тренировъчния стадион в Ловеч оранжевите отстъпиха с 0:2 на Берое.

През първото полувреме гостите от Стара Загора имаха по-чисти положения за гол. В 17-та минута удар с глава на Георги Костадинов беше избит от Пиргов след центриране на Селим Киркар.

В 35-та минута след центриране на Киркар Иво Иванов с глава откри резултата 0:1. Три минути по-късно Джордан можеше да изравни, но удара му с глава мина покрай гредата.

На почивката Красимир Балъков смени целия си състав. В 50-та минута Мапуку пропусна да удвои преднината на Берое като стреля покрай гредата, В 55-та минута Аяс изведе Димо Бакалов сам срещу Баривиейра, нападателят хладнокръвно преодоля вратаря и покачи на 2:0 за Берое.

Пет минути по-късно Баривиейра не изчисти добре топката, Аяс стреля към опразнената врата, но вратарят все пак се върна и предотврати трети гол за гостите. Въпреки негативния резултат феновете на Литекс запалиха факли и подкрепяха мощно оранжевите.

Домакините се опитаха да променят статуквото, но Макенджиев спаси удари на Златинов и Ангелов. В крайна сметката гостите от Стара Загора спечелиха мача с 2:0.

Дебют за Литекс направиха бившите футболисти на ЦСКА Омар Косоко и Джаксън Менди.

Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Васил Божиков, Николай Бодуров, Антон Недялков, Никола Колев, Румен Руменов, Армандо Ваюши, Данило Асприля, Омар Косоко, Джордан (Винисиус Баривиейра, Марин Орлинов, Иван Горанов, Джаксън Менди, Илия Миланов, Александър Цветков, Момчил Цветанов, Петър Златинов, Георги Минчев, Милчо Ангелов, Кирил Десподов, Станоев)

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Иво Иванов, Габриел Роман, Елиаш, Георги Костадинов, Аласан Н Диае, Селим Киркар, Крис Гади, Венцислав Христов (Иван Караджов, Георги Динков, Танко Дяков, Игор Джоман, Самир Аяс, Димо Бакалов, Георги Андонов, Жуниор Мапуку, Стефан Сриловски).