Лудогорец направи 1:1 и във втората си контрола на турска земя срещу лидера в полския елит Ягелония. Клаудиу Кешеру влезе от пейката и откри за българския шампион, но Фьодор Черних изравни 4 минути преди края за поляците.

Първата част премина доста вяло и Лудогорец рядко застрашаваше вратата на съперника. Лукас Саша и Густаво Кампаняро пробваха удари от дистанция, които не попаднаха в очертанията, а удар с глава по-рано 16-ата минута мина над целта. За Ягелония Томашик насочи право в Борян, а Василиев пропиля фаул на добра позиция точно преди паузата.

Спокойната игра продължи и след почивката, а Клаудиу Кешеру влезе на смяна, за да открие резултата. Върджил Мисиджан центрира от десния фланг, а румънският нападател с глава се разписа с помощта на лявата греда за 1:0

Джоди Лукоки изпусна златен шанс в 74-ата минута и не можа да вкара очи в очи с вратаря след находчив пас на Кешеру. Анисе пък би над вратата от чудесна позиция на по-малко от 10 метра от голлинията.

Тези пропуски бяха наказани от Фьодор Черних и десетката на Ягелония отбеляза от 20-ина метра в 86-ата минута за крайното 1:1.

Следващата контрола на Лудогорец е на 27 януари, петък, срещу словашкия Тренчин.

Разградчани завършиха 1:1 срещу предпоследния в руското първенство Арсенал (Тула) в първия си спаринг с гол на новото попълнение от Ботев (Пд) Жоао Пауло.

За Ягелония контролата бе втора за деня. По-рано днес поляците извъртяха 1:1 с Иртиш (Павлодар) на Димитър Димитров-Херо, като използваха един състав, а срещу Лудогорец – съвсем различен. Иначе в първата си контрола Ягелония загуби с 0:1 от румънския ЧСМС Яш.

Лудогорец - Ягелония 1:1
1:0 Кешеру '65
1:1 Черних '86

Стартов състав на Лудогорец: 1. Милан Борян, 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 10. Густаво Кампаняро, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу, 84. Марселиньо, 37. Жоао ПаулоРезерви: 21. Владислав Стоянов, 19. Александър Василев, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 93. Върджил Мисиджан, 92. Джоди Лукоки, 28. Клаудио Кешеру