Германия и Австралия завършиха 2:2 в приятелски мач, който се игра на стадион "Фриц-Валтер щадион" в Кайзерслаутерн.

Домакините започнаха силно и откриха резултата чрез Марко Ройс, който получи перфектно подаване от Сами Кедира. След това обаче световният шампион се отпусна и допускаше твърде много грешки в защита.

Пет минути преди почивката Троизи изравни, а пет минути след подновяването на играта Австралия направи пълен обрат след чудесното попадение на Йединак от фаул.

Десетина минути преди края на мача влезлите като резерви Андре Шюрле и Лукас Подолски бяха в основата на изравнителния гол на Принц Полди.

Германците сътвориха първата опасна атака в петата минута, когато Райън трябваше да избива топовния удар на Марко Ройс, а после Илкай Гюндоган шутира покрай десния страничен стълб от дистанция.

Гостите също показаха чудесна комбинативност в предни позиции. Йединак намери Леки, който направо скри топката на Хьоведес, за да излезе сам срещу Цилер, но нападателят би покрай дясната греда.

Четвърт час след началото на мача Марко Ройс засече остро центриране отдясно и прати топката в мрежата, но се намираше в положение на явна засада.

Не бяха изминали и две минути, когато Ройс вкара отново и този път напълно редовно. Сами Кедира нахлу в половината на противника, изстреля се отляво и подаде с външен фалц към Ройс. Той протегна крака си и изпревари вратаря - 1:0!

В средата на първата част хитрият Ройс предугади неточен пас на защитник и излезе сам срещу вратаря, но прати топката във външната страна на мрежата.

Германската защита проспа поредното подаване към Леки, който се измъкваше сам срещу Рон-Роберт Цилер, но стражът на Хановер излезе предвидливо и успя да избие.

Пет минути преди почивката Австралия изравни заслужено. Бърнс центрира отляво през шпагата на Йозил и в наказателното поле Троизи изпревари Хектор, за да вкара с глава.

Пет минути след почивката Австралия сензационно осъществи пълен обрат. Йединак изпълни пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл. Цилер успя да избие, но право в собствената си врата.

Бундестимът натисна и Белараби се пробва на два пъти, но веднъж стреля неточно, а после във вратаря Райън. На отсрещната врата нестабилната германска отбрана отново увисна, но все пак оцеля.

Двайсетина минути преди края на редовното време Леки засече с глава центриране отляво, но топката се отби в страничната греда!

В 81-та минута влезлият като резерва Лукас Подолски изравни резултата. Хектор чукна към Андре Шюрле, който центрира почти от аутлинията назад към границата на малкия пеналт, където Принц Полди нанесе безпощаден удар с левачката.

Малко след това самите германци бяха на път да направят пълен обрат, но свирепият удар на Макс Крузе с левия крак профуча над напречната греда.

В последната минута на редовното време Подолски намери свободно пространство и изстреля истински снаряд с левия крак от двайсетина метра, но кълбото профуча над целта. В добавеното време отново той би покрай лявата греда от трудна позиция.

Германия - Австралия  2:2

1:0 Марко Ройс - 17'

1:1 Джеймс Троизи - 40'

1:2 Миле Йединак - 50'

2:2  Лукас Подолски - 81'

Германия: Цилер, Мустафи, Бадщубер (Руди - 46'), Хьоведес, Хектор, Кедира (Крамер - 63'), Гюндоган, Белараби (Шюрле - 64'), Йозил, Ройс (Подолски - 73'), Гьотце (Крузе - 73')

Австралия: Райън, Дейвидсън, Уилкинсън (Райт - 78'), Девер, Франич, Йединак, Троизи (Джурич - 87'), Маккей (Бозанич - 77'), Милиган (Моой- 69 '), Леки, Бърнс (Оар - 61')