Първенецът на планетата Германия съсипа Норвегия с 6:0 в световна квалификация, която се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт.

Момчетата на Йоахим Льов решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха цели четири попадения в рамките на половин час.

Месут Йозил даде начало на головата фиеста, а Юлиан Дракслер удвои след удар със завъртане. Последваха две попадения на Тимо Вернер, като и в двата случая асистенции записа Томас Мюлер.

Веднага след почивката влезлият на мястото на Мюлер Леон Горецка окончателно сложи точка на спора с пето попадение за световните шампиони, а в 79-ата минута Марио Гомес оформи крайния резултат.

След осмата си победа в осем мача Германия събра 24 точки на върха, но все още трябва да почака за класиране на Мондиал 2018. Причината е, че Северна Ирландия победи Чехия с 2:0 и има 19 точки.

Момчетата на Йоахим Льов натиснаха рано-рано и създадоха първата опасност чрез Томас Мюлер. Неговото ниско центриране беше отклонено за Джошуа Кимих и бекът стреля от въздуха, но покрай целта.

Логичното все пак се случи сравнително бързо и Бундестимът откри резултата в десетата минута чрез Месут Йозил. Той получи от Хектор и вкара майсторски с левачката, пращайки топката над главата на залегналия Тимо Вернер. Вратарят на гостите Ярстайн имаше претенции за засада, но такава не беше отсъдена.

Веднага след това домакините стигнаха до две нови положения, но снарядът на Тони Кроос с левия крак профуча над напречната греда, а Томас Мюлер би покрай десния страничен стълб.

Радостта в играта на световните шампиони беше видима и малко след това Юлиан Дракслер записа името си сред голмайсторите. Той получи от Йозил в наказателното поле, завъртя се и прати кълбото в долния ляв ъгъл с прецизно изпълнение.

В средата на първата част авансът на Маншафта стана класически. Грешка при изнасянето на скандинавците доведе до пас на Кроос към Мюлер и последният продължи майсторски с петичка за Тимо Вернер. Нападателят на РБ Лайпциг нямаше какво да стори, освен да прати топката в мрежата.

Последва сравнително спокоен период, в който Германия остави своя противник да си поеме въздух, след което нанесе нов удар. Томас Мюлер центрира отдясно и Вернер реализира с глава.

Секунди преди почивката Ярстайн спаси още едно сигурно попадение, отразявайки удара отблизо на Тони Кроос. Упражнението се повтори и веднага след паузата, но този път бранител блокира халфа на Реал Мадрид.

Влезлият на мястото на Томас Мюлер Леон Горецка вкара петия гол за германците в срещата. Дракслер центрира меко почти от аутлинията и неговият бивш съотборник в Шалке беше безпощаден с глава.

В следващите няколко атаки германците бяха доста снизходителни, а Матс Хумелс дори можеше да си отбележи автогол, след като не изчисти добре топката при една от малкото атаки на Норвегия.

Още една резерва успя да се разпише в 79-ата минута - Марио Гомес. Таранът застана на правилното място, пребори се за позиция и засече с глава хубавото центриране на Джошуа Кимих отдясно.

В добавеното време на мача Норвегия създаде единственото си опасно положение, но Кинг беше отказан от гредата и Марк-Андре тер Стеген.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RdTB6AmR8eU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Германия - Норвегия 6:0

1:0 Месут Йозил - 10'
2:0 Юлиан Дракслер - 17'
3:0 Тимо Вернер - 21'
4:0 Тимо Вернер - 40'
5:0 Леон Горецка - 50'
6:0 Марио Гомес - 79'

Германия: Тер Стеген, Хумелс, Рюдигер, Хектор, Кимих, Руди (Кедира - 61'), Кроос, Дракслер, Йозил, Мюлер (Горецка - 46'), Вернер (Гомес - 66')

Норвегия: Ярстайн, Скелвик, Нордтвайт, Алеесами, Елабделауи, Дели, Селнас (Линес - 75'), Берге (Валсвик - 46'), Елионуси (Свенсон - 58'), Бергет, Кинг