Наполи разкотви Катания за едно полувреме, като вкара 4 гола до почивката. Южняците обаче за пореден път бяха колебливи в защита, като позволиха на Катания да отбележи две попадения. Освен това сицилианците удариха две греди и създадоха още няколко опасности за тима на Рафа Бенитес.

"Представихме се добре в атака, но не чак толкова добре в отбрана. Трябва да сме по-съсредоточени, когато водим в резултата. Катания показа характер и не се предаде при 4:0 за нас", коментира испанецът.

"Искахме да дадем малко почивка на част от футболистите, които играят във всички мачове. Не ме интересува това, че Фиорентина загуби, нашата цел е второто място. Сигурен съм, че можем да я постигнем, ако печелим мачовете си. Това, че Тевес няма да играе срещу нас в неделя, не значи нищо, Ювентус има с кого да го замени", каза още Бенитес.