На теория втората загуба на Ювентус в първенството трябваше да е изключително събитие, но на практика далеч не стана така. Първо, Наполи направи най-силния си мач в първенството този сезон. Южняците играха така, както го направиха в Шампионската лига срещу Борусия Д и Арсенал. Тимът на Бенитес беше компактен, агресивен и бърз.

Това се оказа твърде много за бианконерите, които бяха без най-добрия си нападател (Тевес) и бяха твърде изморени. Ювентус играе по три мача седмично, а контузиите не позволяват на Конте да върти състава. Поражението не застрашава първото място на Старата госпожа, която все още може да завърши сезона с актив от 100 или повече точки.

Що се касае до Наполи, успехът ще повиши самочувствието на тима. Той потвърди, че отборът на Бенитес е налучкал вярната посока. В същото време няма как да не възникне съжалението, че същият тим загуби толкова много точки на "Сан Паоло" срещу по-слаби отбори.

Рома надви Сасуоло и поддържа солидната си преднина пред Наполи. Вълците са на 8 т. от лидера Ювентус и скудетото е твърде далече за тях. Ако обаче столичани бият Парма в отложения си мач в сряда, те на практика ще си гарантират второто място.

И в Реджо Емилия Дестро наклони везните в полза на джалоросите. Тифозите на Рома исках нападател, който да вкарва по 20 гола на сезон. Дестро вече има 10, всичките от игра, а пропусна първите четири месеца. Той бележи средно веднъж на около 90 минути и е ясно, че в негово лице Вълците имат така необходимия им реализатор.

Милан се възроди в рамките на една седмица. Точката при гостуването на Лацио сложи край на пропадането, а победите срещу Фиорентина и Киево показаха, че кризата наистина е преодоляна. Зеедорф приспособи схемата 4-2-3-1 към играчите, с които разполага, а добрите резултати върнаха ентусиазма на отбора. Мястото в Лига Европа не е мираж за росонерите.

Но щом Милан още има шансове да играе в турнирите, какво да кажем за Аталанта на треньора Колантуоно? Бергамаските спечелиха шеста поредна победа в Болоня. Този път черно-сините от Бергамо зарязаха гръмките изявление и доказаха, че са голям отбор с представянето си на терена.

Маурицио Компаньони, "Скай Италия"