Милан спечели четвърти пореден мач в Серия А, като се наложи с 1:0 над последния Катания. Росонерите остават на 5 точки от зона Европа, като имат 48 точки, колкото Торино и Лацио.

Победата обаче изкачи тима на Зеедорф от 11-ата позиция до осмото място. До края има още 5 кръга.

Единственият гол в мача вкара Рикардо Монтоливо в 23-ата минута. Балотели бутна топката към него от фаул и той я прати в мрежата.

До края на първото полувреме Милан изпусна още положения. През втората част нямаше много шансове за гол. Катания остана с 10 души в 79-ата минута, когато Ринаудо бе изгонен за два жълти картона.

Домакините бяха в отлична форма с три поредни победи, а съперника бе на дъното на класирането и с нов треньор, след като Роландо Маран бе уволнен. Маурицио Пелегрино направи своя дебют в Серия А, след като досега водеше младежкия тим.

Сицилианците нямаха победа в Серия А над Милан от 1963 г., а в последните 8 кръга взеха само една точка. Изпадането изглежда неизбежно за Катания.

Още в началото Адел Таарабт стреля силно. След това обаче вратаря Абиати трябваше да спасява отличен удар на Бариентос, който отиваше в ъгъла.

Кака също имаше добра възможност, но уцели мрежата от външната страна, за да се стигне до 23-ата минута, когато Милан поведе. Марио Балотели бутна топката от фаул към Монтоливо и капитана с мощен удар от около 25 метра изненада вратаря Андухар. Топката тупна пред него и влезе в ъгъла.

Това бе трети гол за сезона на Рикардо Монтоливо, като два от тях са срещу Катания.

Удар на Таарабт след това бе отклонен извън вратата. Марио Балотели стреля от фаул и то много опасно, но топката облиза горния ъгъл. Таарабт бе много активен и след като финтира Споли стреля добре, но удара му бе блокиран. Атаката продължи и Балотели също не успяада се разпише

След паузата Милан се задоволяваше повече да разиграва топката и не създаде много голови положения. Гостите пък така и не можеха да застрашат вратата на Абиати.

Росонерите имаха добър шанс за втори гол в 58-ата минута, когато Балотели изпълни фаул, топката стигна до Мексес, който опита ножичен удар от въздуха. Топката обаче мина покрай вратата.

Чак четвърт час преди края Катания имаше положение. Лоди стреля отлично от фаул от границата на наказателното поле, но Абиати се хвърли и изби с отличен рефлекс.

Шансовете на Катания да измъкне нещо намаляха напълно в 79-ата минута, когато Ринаудо бе изгонен. Той получи втори жълт картон за нарушение срещу Мексес и се прибра в съблекалнята.

В последната минута Балотели пропусна да направи победата на Милан по-изразителна. Той стреля силно от дистанция, но топтката отиде над вратата.

До края Милан нямаше проблеми да удържи аванса си и да вземе четвърта поредна победа. Тя остави росонерите на 5 точки от зона Европа.

МИЛАН - КАТАНИЯ 1:0
1:0 Монтоливо 23

Ч.К. Ринаудо (К) 79

МИЛАН: Абиати, Бонера, Мексес, Рами, Констант (78 Емануелсон), Де Йонг, Монтоливо, Поли (74 Абате), Кака (87 Пацини), Таарабт, Балотели

КАТАНИЯ: Андухар, Ролин, Гиомбер, Споли, Монсон, Лоди, Ринаудо, Бариентос, Плашил (77 Ицко), Лето (59 Кастро), Бергесио (82 Боатенг)