Емполи победи Наполи с 4:2 в последен мач от 33-ия кръг на Серия А.

Поражението намали шансовете на неаполитанците да се борят за второто място, даващо право на участие в групите на Шампионска лига.

Наполи остава четвърти на 6 точки от втория Лацио. Още до почивката Емполи реши мача, като поведе с 3:0. Масимо Макароне откри резултата в 8-а минута, а автогол на Мигел Бритос покачи на 2:0 две минути преди края на първата част.

В добавеното време на полувремето Рикардо Сапонара окончателно уби интригата с трети гол за Емполи.

В 64-а минута Венсан Лорини от домакините си вкара автогол и върна едно попадение за Наполи.

Зрителите видяха и трети автогол в мача в 81-а минута, след като Раул Албиол от Наполи засече топката в собствената мрежа и Емполи поведе с 4:1. Крайното 4:2 оформи Марек Хамшик с гол в добавеното време.