Атлетико Мадрид взе четвъртата си победа за сезона, след като надви Валенсия с 2:0 на „Местая” и вече има 15 точки.

Дюшекчиите пропиляха две дузпи, които бяха спасени от вратаря Диего Алвес, но геройствата на бразилеца не бяха достатъчни на домакините дори за точка.

Първият наказателен удар бе в края на първата част, но Алвес, който е известен като изключителен специалист при тези положения, разочарова Антоан Гризман.

В 63-ата минута обаче, току що влезлият Фернандо Торес затрудни Алвес с едно центриране, вратарят изби към Гамейро, който намери Гризман и французинът отбеляза.

Малко след това Атлетико получи нова дузпа, но този път Габи не успя да преодолее стража на Валенсия.

В самия край гостите можеха и да бъда наказани, но Облак отрази удар на Санти Мина с глава. В добавеното време Гамейро гарантира успеха при контраатака.

Валенсия остава с 6 точки и е доста близо до дъното, като това бе последния мач на временния наставник Воро и след паузата за международните мачове начело ще застане Чезаре Прандели.