Позабравеният нападател Джузепе Роси напомни за себе си, след като наниза хеттрик и донесе победата на Селта над Лас Палмас с 3:1 снощи.

Така той стана третият италианец с подобно постижение в Примера дивисион след Кристиан Виери през 1997 за Атлетико и Кристиан Ригано през 2007 за Леванте.

Роси, който играе при галисийците като преотстъпен за сезона, се разписа в 12-ата, 36-ата и 57-ата минута, за да увеличи сметката си на 6 попадения в 27 мача.

Гостите бяха ощетени, когато техен гол неправилно бе отменен при аванс от 1:0 за тима от Виго. Победата означава, че галисийците остават в битката за Европа, като с 41 точки те са 9-и, но все още са на цели 7 от 6-ия Виляреал.

В центъра на вниманието обаче бе Роси, който след серия от тежки контузии иска да възроди кариерата си. Още през 2004-2005 той бе част от Манчестър Юнайтед, а след това игра за Нюкасъл, Парма, Виляреал, Фиорентина и Леванте.