Тоталната изненада на германското първенство Майнц продължава втрещяващия си поход. Днес отборът постигна седма поредна победа – от седем кръга. С това изравни рекорда за най-добър старт в историята на Бундеслигата. Само два клуба са стартирали със 7 победи - Байерн (1995-96) и Кайзерслаутерн (2001/02). Куриозното е, че и в двата случай шампион след това беше Борусия Дортмунд.

Седмица след историческата победа над Байерн в Мюнхен, днес отборът на Тухел би с 4:2 Хофенхайм. Домакините поведоха още във 2-ата минута, когато Алаги се възползва от подаване на Шалай. Впоследствие обаче гостите бяха по-добри и създадоха няколко положения. Логично 41-ата минута Ба изравни.

Две минути след подновяването на играта обаче Шалай отново взриви стадиона, а в 59-ата минута нещата изглеждаха решени, когато Холтби направи 3:1.

Гол от пряк свободен удар минути след това върна интригата в мача. В 74-ата минута обаче всичко бе ясно – Шюрле вкара отсъдената дузпа за 4:2, а Симунич от гостите получи директен червен картон за нарушението.

С победата си Майнц събра 21 точки от седем мача и вече води убедително с 6 точки пред втория в класирането Борусия Дортмунд, който утре приема Байерн.

При всякакъв резултат в този мач, Майнц печели – или ще увеличи още аванса си пред главния конкурент за първото място Байерн, или ще е далеч пред втория.