Световният шампион с германския национален отбор по футбол Жером Боатенг ще се присъедини към австрийския Линцер АСК (ЛАСК) след изпадането на доскорошния му клуб Салернитана от елитната дивизия в Италия, съобщава агенция ДПА.
35-годишният Боатенг е подписал договор до лятото на 2026 с ЛАСК, който завърши трети в Бундеслигата.
"Изключително сме щастливи и все още не можем да повярваме, че успяхме да привлечем толкова искан футболист като Жером Боатенг в ЛАСК", заяви клубният президент на австрийците Зийгмунд Грубер.
Центреланият бранител подписа със Салернитана през януари, след като бе няколко месеца без договор. Преди това той игра две години за френския елитен Олимпик Лион, както и цели десет за Байерн Мюнхен.
"Имах няколко оферти, но послушах сърцето си и избрах ЛАСК, защото бяха много убедителни в преговорите. Харесах визията за развитие на този клуб. За мен това е далеч по-важно от парите", каза Боатенг, цитиран от ДПА.








Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар18:11 | 31 май 2024 г.
Напиши коментар