Португалският гранд Порто унищожи в буквалния смисъл шампиона Бенфика с 5:0 в двубой от 10-ия кръг на местната Лига Сагреш.

"Драконите" тотално надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха в дербито на кръга, което бе играно на "Ещадио до Драгао".

Резултатът в мача откри Силвестре Варела в 11-ата минута, след като бе намерен на прекрасна позиция в наказателното поле от Хълк, който от своя страна направи за смях трансферната цел на Челси Давид Луис.

Бразилецът проби по крилото и намери своя съотборник на добра позиция на точката за изпълнение на дузпата и за Варела не остана нищо друго, освен да отбележи.

В 24-ата минута колумбийското острие на "Драконите" Радамек Фалкао удвои преднината на своите. Той засече по брилянтен начин прекрасното центриране на Фернандо Белучи и не остави шансове на стража на гостите Роберто Гаго.

Четири минути по-късно отново точен бе Фалкао след нова асистенция на Белучи и резултатът в мача стана класически.

В ситуацията аржентинското крило на домакините направи страхотен пробив и пусна топката на Фалкао, на точката за изпълнение на дузпата, а за колумбиеца не остана нищо друго, освен да отбележи.

В 80-ата минута Хълк бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него,  за 4:0.

Крайното 5:0 в този мач в 89-ата минута оформи Хълк, който вкара брилянтен гол с плътен и силен удар от 25 метра.

Иначе гостите от Бенфика останаха с човек по-малко в 66-ата минута, когато бе изгонен Луизао.

След този мач, Порто продължава да бъде лидер в класирането, с преднина от 10 точки пред втория Бенфика.