Астън Вила постигна страхотна победа с 3:2 при гостуването си на Уулвърхемптън.

Двата тима се изправиха един срещу друг на стадиона на "Вълците" - "Молиню", а гостите стигнаха до успеха в срещата, макар и доста трудно.

Българският капитан на гостите Стилиян Петров бе титуляр за бирмингамци и както винаги бе сред най-дейните на терена.

Двубоят започна страхотно за гостите от Вила, които поведоха в резултата след попадение на Дарън Бент в 11-ата минута.

В ситуацията Кристоф Бера фаулира ненужно нападателя, след което реферът отсъди дузпа. Тя бе реализирана от бившия футболист на Тотнъм, който даде преднина на своя тим.

Домакините обаче намалиха чрез Кихтли в 21-ата минута на мача. Той получи хубав пас от Фримпонг, след което финтира Кларк и прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата, за да изравни.

В следващите минути натискът на домакините стана доста сериозен и те стигнаха и до пълен обрат в срещата.

В 31-ата минута Дейвид Едуардс реализира след удар с глава, като по този начин направи обрата в мача пълен.

Все пак обаче новото попълнение на Вила Роби Кийн показа своята класа и възстанови равенството в 51-ата минута.

Той реализира страхотен гол и остави бирмингамци в играта. Ирландецът отправи фамозен удар от границата на наказателното поле и безмилостно прати топката в противниковата врата.

Четвърт част преди края на мача Карл Хенри остави Уулвс с човек по-малко, след като получи червен картон.

В 85-ата минута численото превъзходство на гостите си каза думата и със страхотен удар от 25 метра Кийн вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:2.

След този успех Вила се изкачи до 11-ото място в класирането с 27 точки, докато Уулвс е 18-и с 18 точки.