Новата звезда на китайския Шенхуа Шанхай Дидие Дрогба избухна с два гола при домакинската победа над Ханжоу с 5:1. Това са първите две попадения на ветерана, откакто дойде в китайския клуб.

Срещата между двата тима бе от 20-ия кръг на местната лига, а африканецът направи изключително силен мач и допринесе за успеха на тима си.

Гостите изненадващо откриха първи резултата след попадение на Фен Ган в 7-ата минута.

Само две минути по-късно обаче Дрогба съумя да изравни резултата и да върне отбора си в мача.

Toй получи хубав извеждащ пас и с удар от малък ъгъл успя да изравни резултата.

Домакините обърнаха мача в своя полза, след като Ренлиан се разписа в 34-ата минута и вкара попадение за 2:1.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 73-ата минута, след като Ренатиньо бе изгонен от игра.

Това веднага повлия на развоя на мача и в 84-ата минута Дрогба вкара за 3:1 и уби всякаква интрига в този сблъсък.

Той пое топката и проби в наказателното поле, след което с плътен удар матира стража на противниковия отбор.

Само три минути по-късно Шенхуа вкара още едно попадение, дело на Джовани Морено.

Крайното 5:1 пък бе оформено от Грифитс в 92-ата минута.

След този мач Шенхуа е 12-и в класирането с актив от 21 точки.