Монако завърши само наравно 1:1 като гост на Реймс и пропусна възможността да запази аванса си пред ПСЖ на върха на френската Лига 1.

Преди този кръг монегаските водеха пред парижани с 2 точки, но сега двата тима са наравно на първото място. И двата отбора имат по 18 точки след 5 победи и 3 равенства.

Домакините поведоха в резултата още в 4-та минута след гол с глава на Антоан Дево. Гостите обаче изравниха набързо в 13-та минута след гол от фаул на Жоао Моутиньо.

И двата отбора имаха възможности да спечелят победата, но направиха доста пропуски. Вратарите Коси Агаса и Даниел Субачиш също се отличиха с чудесни спасявания. Веднъж и гредата спаси Монако след свиреп удар от 25 метра на Одаир Фортес.

В 87-та минута Реймс остана с човек по-малко заради червен картон на Атила Туран, но Монако не се възползва в малкото оставащо време до края.