Френският шампион ПСЖ успя да постигне лесна победа с 4:0 при домакинството си на Бастия в среща от 10-ия кръг на френската Лига 1.

В този мач блестяха нападателите на парижани. Златан Ибрахимович и Единсон Кавани реализираха по две попадения в срещата и на практика сами изковаха победата за отбора си.

След този сблъсък "Принцовете" са на лидерската позиция в класирането с актив от 24 точки, като тимът е с мач повече от прекия си конкурент за титлата Монако, който е с 21 точки.

Мачът започна прекрасно за парижани и в 10-ата минута Ибрахимович вкара феноменален гол, за да даде аванс на отбора си.

Шведският нападател засече с пета от въздуха висока топка и матира противниковия вратар.

Голеадата продължи и шведът се разписа за втори път в 13-ата минута. При втория гол той бе оставен непокрит при изпълнение на фаул от Лукас и засече топката във вратата.

Останалите два гола паднаха след почивката и бяха дело на Единсон Кавани.

В 63-ата минута урусът премина като на парад през защитник на противника и вратаря, след което от малък ъгъл реализира.

В 89-ата минута латиноамериканецът се разписа от дузпа за крайното 4:0.