Роналдиньо вкара втория си гол за новия си отбор Керетаро в мач от мексиканското първенство.

Той се разписа след перфектно изпълнен пряк свободен удар в заключителната част от мача на своя тим срещу Атлас.

Попадението му обаче не можа да спаси Керетаро от загуба и мачът завърши 1:2 за домакините от Атлас.

Преди това Роналдиньо трябваше да се разпише още веднъж, но не във вратата на съперника. В 51-та минута на терена нахлу фен, облечен с фланелка на Бразилия. Той връчи химикалка на идола си и го помоли да му даде автограф на фланелката.

Роналдиньо не се колеба дълго и изпълни молбата на фена, който след това бе изведен от стюардите и мачът продължи без повече прекъсвания.

Това бе 4-ти мач за 34-годишния бразилец за новия му отбор, като той вече има два гола и една асистенция на сметката си. Преди десетина дни той се разписа от дузпа при победата с 4:1.