Аржентина постигна минимална, но много важна победа с 1:0 при домакинството си над Чили в световна квалификация за Мондиала през следващата година.

Срещатa се игра на стадион "Веспучио Либерти" в Буенос Айрес, а домакините определено трябва да са доволни от трите точки, които успяха да вземат в срещата.

Единственото и победно попадение бе дело на Лео Меси, който се разписа в 16-ата минута.

Той успя да вкара топката без проблем във вратата на противника от дузпа.

След успеха си аржентинците са трети в зона Южна Америка с актив от 22 точки, като страната има точка по малко от втория Колумбия и цели 8

Дамакините действаха много умело и попадението не закъсня, след като Ди Мария бе съборен в наказателното поле

Малко преди края на полувремето "гаучосите" за малко да увеличат аванса си, но Отаменди някак си от чиста позиция изпусна да вкара топката в мрежата.

Второто полувреме не бе от най-интересните откъм положения, като в момент от него Санчес пробва изстрел от дистанция, но топката срещна гредата, а до самия край не се случи нищо кой знае колко интересно.

АРЖЕНТИНА - ЧИЛИ 1:0
1:0 Меси 16 дузпа

Аржентина: Ромеро, Масчерано, Меркадо, Отаменди, Рохо, Мас (46 - Мусакио), Билия, Ди Мария, Меси, Агуеро (58 - Банега)

Чили: Браво, Хара, Исла, Фуенсалида, Медел, Силва, Арангич, Бесежур, Ернандес, Санчес, Варгас