Мексико не се даде на Португалия и след късен гол измъкна 2:2 от европейските шампиони във втория мач от група А на турнира за Купата на Конфедерациите. С по една точка и двата тима запазват шансове да продължат напред.
На стадиона в Казан иберийците на два пъти повеждаха, включително и няколко минути преди края, но с гол в добавеното време Ацтеките успяха да докопат равенството.
Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от големите пожари, които бушуват в Португалия.
Още от началото стана ясно, че европейският тим ще има доста проблеми срещу храбрите мексиканци, които действаха уверено и със самочувствие. Добрите ситуации обаче липсваха, като все нещо недостигаше пред вратата на съперника.
Португалците създаваха усещане, че владеят инициативата и в 21-ата минута стана интересно. Роналдо не изпълни добре свободен удар, но получи шанс да стреля отново и прати топкака в напречната греда. Последва нов шут, който бе отклонен в мрежата от Пепе, но попадението не бе зачетено поради засада след консултация с видеоповторения.
Малко след това стражът на Мексико Очоа спря включилия се напред Седрик Соарес. Иберийците обаче натискаха и в 33-ата минута Салседо едва не си отбеляза автогол след удар с глава. Малко след това логичното се случи.
Роналдо навлезе в наказателното поле на съперника и въпреки че бе затворен от няколко играчи на Мексико, успя да се обърне и да достави отлична топка за Рикардо Куарешма, който отблизо нямаше как да пропусне.
В 40-ата минута Куарешма стреля на сантиметри от гредата, след което мексиканците изравниха. Герейро не се справи с една висока топка от Лаюн, която стигна до Вела. Той подаде на Хавиер Ернандес, който с плонж и удар с глава отбеляза хубав гол.
При този резултат дойде и почивката, а след нея добри положения нямаше преди в последните 15 минути иберийците да вдигнат темпото и да натиснат съперника.
В 80-ата минута Рикардо Куарешма успя да овладее пред наказателното поле и стреля точно, но вратарят Очоа спаси, а секунди след това контрата на мексиканците завърши с неточен удар на Джовани.
Влезлият от пейката Андре Силва стреля много опасно с глава в 85-ата минута, но Очоа се разтегна и успя да избие влизащата до гредата топка. В крайна сметка обаче класата на Португалия си каза думата.
В 86-ата минута поредното включване на Седрик Соарес завърши с гол, след като една отклонена от защитник топка се оказа на пътя му и той с удар по диагонала и рикошет успя да реализира.
Изглеждаше, че европейците все пак ще спечелят, но в 91-ата минута след корнер Ектор Морено успя да се пребори с Фонте и от вратарското поле отклони топката към ъгъла, за да направи 2:2 и да развали настроението на еврошампионите.
В сряда Мексико ще играе с Нова Зеландия, а португалците ще имат трудна задача да спечелят срещу домакините от Русия.
Португалия – Мексико 2:2
1:0 Куарешма 34
1:1 Ернандес 42
2:1 Седрик 86
2:2 Морено 91
Португалия: Патрисио, Седрик, Герейро, Пепе, Фонте, Андре Гомеш, Моутиньо (58 Адриен Силва), Уилиам Карвальо, Куарешма (82 Андре Силва), Нани (58 Желсон Мартинс), Роналдо
Мексико: Очоа, Лаюн, Морено, Рейес, Салседо (67 Араухо), Ерера, Гуардадо, Джонатан дос Сантос, Хименес (79 Пералта), Ернандес, Вела (57 Джовани дос Сантос)







"Левски" загря за АЕК с разгромно 6:0 срещу "Спартак" (Варна) на "Герена"
Прогноза за времето до 29 август: До 38° днес, идват бури и градушки
23 август е ден на много църковни празници: Какво не се прави
Какво покрива НЗОК при автоимунни заболявания
Обръща ли се вълната у дома срещу президента Зеленски?
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Наоя Иноуе скърби за убития Золани Тете: Беше прекрасен боксьор
Макс Холоуей за бъдещето си: Не знам какво иска UFC
Джош Хокит призова UFC да отнеме титлата на Том Аспинал
Тайсън Фюри ще се бие на 20 ноември дори без Антъни Джошуа
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар09:09 | 19 юни 2017 г.
03:20 | 19 юни 2017 г.
00:02 | 19 юни 2017 г.
23:49 | 18 юни 2017 г.
23:48 | 18 юни 2017 г.
23:42 | 18 юни 2017 г.
22:16 | 18 юни 2017 г.
22:13 | 18 юни 2017 г.
21:16 | 18 юни 2017 г.
21:04 | 18 юни 2017 г.
Напиши коментар