Бившият ас на Лудогорец Роман Безяк спря Шотландия по пътя към баражите за Мондиала в Русия.

Нападателят вкара и двата гола за националния отбор на Словения при домакинското реми 2:2 срещу "гайдарите".

Това стана в решителна за гостите световна квалификация от Група F, която се игра в Любляна. При успех на шотландците, те щяха да финишират втори и да играят бараж.

След този мач Словения финишира групата като 4-и в класирането с актив от 15 точки, а шотландците са на третото място с 3 повече.

Отборът има равни точки с втория Словакия, но е с по-лоша голова разлика.

Първото полувреме бе отлично за гостите и Грифитс им даде аванс в 32-ата минута, след като с удар по земя от наказателното поле прати топката в далечния ъгъл.

В 52-ата минута обаче Безяк изравни, след като засече топката в наказателното поле след центриране на Иличич, а в 72-ата минута отново той се разписа и направи обрата пълен.

Този път бе точен с удар от точката на дузпата. Силите на гостите стигнаха до изравнителен гол на Снодграс в 88-ата минута.