Лион срази Сент Етиен с 5:0 на неговия „Жофроа Гишар”, за да запише историческа победа в дербито на Рона.

Освен това мачът ще се запомни и с това, че малко преди края бе прекъснат за около 25 минути, след като фенове на домакините нахлуха на терена.

Те бяха провокирани от Набил Фекир, който след втория си гол в мача, с който резултатът стана 5:0, развя екипа си и това вбеси окончателно привържениците на Зелените.

Силите за сигурност прибраха отборите в съблекалнята, след което все пак оставащите 5 минути се доиграха.

Мемфис Депай, Мариано Диас и Бертран Траоре също реализираха за Лион, който с 25 точки е на трето място, като спечели последните си 4 мача в първенството, а общо във всички турнири е без загуба в 9. Сент Етиен е 6-и с 18 точки.