Борусия Дортмунд победи Заарбрюкен лесно с 2:0 като гост в двубой от 1/8-финалите за Купата на Германия, който се игра на стадион "Лудвигспаркщадион".

"Жълто-черните" откриха резултата в средата на първата част, когато Юлиан Шибер засече с глава подаването отдясно на Хофман. Два сериозни пропуска сам срещу вратаря направи Хенрих Мхитарян.

След почивката Шибер записа и асистенция, подавайки назад към Йонас Хофман, който нанесе безмилостен удар от движение. До края момчетата на Юрген Клоп държаха инициативата и се поздравиха със заслужен успех.

Домакините показаха характер и след само двайсетина секунди Филип Хофман шутира от дистанция, но топката попадна в ръцете на Мич Лангерак. След това гостите изнесоха играта напред и на стража на третодивизионния тим Окс му се наложи да улавя след удари на Йонас Хофман и Гросройц.

Десетина минути след началото на срещата Пиер-Емерик Обамеянг бе изведен в наказателното поле и нападателят отправи удар към близката греда. Окс бе застанал на правилното място и изби.

Малко след това се стигна до невероятен пропуск на Хенрих Мхитарян. Арменецът получи топката от дълбочина и остана сам срещу падналия на земята страж. Вместо да го залъже, или да копне топката над него, полузащитникът би слабо в коляното на Окс и опасността отмина.

Все пак нещата си дойдоха по местата в 20-тата минута, когато Борусия откри резултата. Мхитарян залъга футболист на домакините и чукна към Хофман, който центрира към далечната греда. Там от близо пет метра Юлиан Шибер нанесе точен удар с глава, пращайки кълбото в мрежата.

Една минута след това Мхитарян отново изскочи сам срещу Окс и вместо да подаде вляво към напълно непокрития Обамеянг, Хенрих стреля право в ръцете на вратаря, който направи отлично спасяване.

В средата на първото полувреме Шибер отново вкара топката във вратата след удар с глава, но попадението не бе признато заради нарушение в атака на нападателя. После стрелецът увлече двама защитници и би с левачката, но в аут.

В 38-та минута Сократис не успя да избие с глава и защитата на Борусия се пропука. Марсел Цимер отправи техничен удар по диагонала, но топката отблизо лявата греда. На отсрещната врата Йонас Хофман развинти трима футболисти, но после стреля покрай целта.

Почти веднага след почивката Борусия сложи точка на спора с второ попадение. Юлиан Шибер навлезе необезпокоявано в наказателното поле и върна назад към младока, който стреля безпощадно от движение.

В средата на втората част първо Обамеянг би в ръцете на Окс, а след това Кирх опита нестандартно центриране с много въртеливо движение на топката, която профуча покрай лявата греда.

В 77-тата минута Йонас Хофман нахлу в наказателното поле и върна хитро назад към влезлия малко преди това на терена Марвин Дукш, но точния удар на нападателя бе избит пред голлинията от Книпинг.

До края на редовното време не се случи нищо интересно - гостите владееха инициативата и умело изчакаха последния съдийски сигнал.

Заарбрюкен - Борусия Дортмунд  0:2

0:1  Юлиан Шибер - 20'

0:2  Йонас Хофман - 49'

Заарбрюкен:  Окс, Книпинг, Фишер, Фалкенберг, Форкел (Крузе - 79'), Марке, Корте, Плут, Девил (Хумберт - 63'), Филип Хофман, Цимер (Ратгебер - 46')

Дортмунд:  Лангерак, Фридрих, Сократис, Дурм, Гроскройц (Пишчек - 66'), Кирх, Кел, Йонас Хофман, Мхитарян (Дукш - 75'), Обамеянг (Блашчиковски - 66'), Шибер